Nové notebookové 
nevšednosti

Dnes sa už stretneme aj s kúskami, ktoré si dali výzvu pokoriť zaužívané pravidlá o tom, aké tvary by mal notebook mať. Toto je niekoľko laptopov, ktoré by sa dali označiť za rarity. Nejde len o dizajnové výstrelky, ale aj o pridanú funkčnosť. Ako to bolo už v minulosti, často ide o herné notebooky.

Pri tých si výrobcovia môžu dovoliť nepozerať až tak na čo najmenšie rozmery a hráči nebývajú úplne konzervatívni. To však neznamená, že by to neboli aj novinky pre nadšenca technológií alebo pracovné nástroje do kancelárie pre náročnejších.
Najprv tu máme výstižného predstaviteľa filozofie, že notebooky sa nemusia držať zaužívaného konceptu a vďaka novým technológiám môžu priniesť nový pohľad na tento segment. Konkrétne hovoríme o flexibilných displejoch, ktoré sú zatiaľ dominantou smartfónov, konkrétnejšie dvoch modelov.Na jar ich predstavili Samsung Galaxy Fold a Huawei Mate X. Praktickosť toho, že sa dajú zohnúť na polovicu, je zatiaľ otázna, uvidí sa po začatí ich predaja. V prípade Huaweia v najbližších mesiacoch, Samsung mal byť na pultoch už od apríla. Musel však opravovať nižšiu odolnosť svojho flexibilného displeja, takže predávať sa má začať niekedy v najbližších týždňoch.


Začiatkom mája Lenovo ukázalo ďalšiu generáciu

Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články