Starostovi Marianky zhorelo auto, myslí si, že pre svoj postoj k developerom

Na tlačovej konferencii D. Statelov poukázal na to, že developeri v Marianke dlhodobo nedodržiavajú a obchádzajú regulatívy územného plánu obce.

„V dôsledku toho dochádza k extrémnemu zahusťovaniu výstavby bez dostatočnej dopravnej a sociálnej infraštruktúry,“ zdôraznil.

Problém podľa neho ešte viac zvýrazňuje slabá legislatíva, poukázal pritom aj na to, že v období po novembrových komunálnych voľbách až do ustanovujúceho zastupiteľstva 4. decembra minulého roka bolo v obci za predchádzajúceho vedenia vydaných 109 kolaudačných rozhodnutí.

Medzi nimi sú aj kolaudácie na nedokončené stavby. Niektoré developerské aktivity v lokalitách, pre ktoré boli vydané rozhodnutia, sú spájané s predchádzajúcim starostom obce Petrom Hasoňom.

D. Statelov oznámil aj to, že dvaja z pracovníkov stavebného úradu po vydaní spomínaných rozhodnutí ukončili svoj pracovný pomer. „Bez riadneho odovzdania dokumentácie, viacero spisov je stratených,“ zdôraznil.

Požiar starostovho auta nemal byť jediným aktom zastrašovania, obecný poslanec Peter Jelačič hovorí o delobuchu, ktorý mu rozbil okno. „Som známy ako kritik bývalého starostu a jeho povolení o výstavbe v obci,“ uviedol P. Jelačič.

Starostovi vyjadrili podporu i ďalší poslanci a občania Marianky. „Ako legitímne zvolený starosta ochraňuje záujmy obce, stavia sa proti nezákonným a nemorálnym praktikám bez ohľadu na to, kto za nimi stojí. Útok na neho je preto i útokom na demokraciu, ktorý priamo ohrozuje naše záujmy,“ napísali vo vyhlásení.

K incidentu, pri ktorom zhorelo auto patriace firme starostu Marianky, došlo v stredu nadránom. Podľa zisťovateľa príčin požiaru išlo o úmyselné podpálenie.

Celkovú výšku škody odhadli na 10-tisíc eur, prípad vyšetruje polícia. D. Statelov sa starostom Marianky stal po víťazstve v komunálnych voľbách v novembri 2018. Predchádzajúci starosta P. Hasoň vo voľbách nekandidoval.

Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články