Z nádejného princa sa stal šašo. Ako Danko padol na nos

Predseda SNS netrpel nevysvetliteľnou fóbiou z južných susedov. Pre svoju cieľovú skupinu bol urasteným, sympatickým pánom právnikom a dokonca sa chválil imidžom toho, ktorý stranu zbavil podguráženého expredsedu. Aj denník Sme o ňom vtedy napísal, že „uhladený Andrej Danko sa vybral v politike inou cestou ako vulgárny Ján Slota“.

Na jeho vrúcne „dovoľte, aby som objal toho predsedu, ktorý vždy bude pre mňa predsedom“ z posledného Slotovho snemu si už nikto podstatný nespomínal. V júli 2016 bol podľa prieskumov najobľúbenejším politikom na Slovensku.Stúpajúcu hviezdu v ňom videli voliči, viacerí novinári a možno aj potulní sponzori, ktorí si dobre uvedomovali perspektívnosť postbašternákovského Smeru.

Robert Fico vtedy síce akože suverénne opakoval, že je trojnásobným premiérom, ale čím ďalej, tým viac to znelo ako sláčiková kompozícia sprevádzajúca koniec Titanicu. Voliči neodovzdávajú politikom hlas preto, aby spravovali minulosť.

Bolo veľmi pravdepodobné, že tak ako Mečiarova, Dzurindova či Ficova éra, dostane nejakú tvár aj éra, ktorá príde po nich. A. Danko si pri rannom pohľade do zrkadla nepochybne predstavoval, že to bude tá jeho.

Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články