Logistika budúcnosti: Zásielky doručia psy, vyskočia zo samojazdiacej dodávky

Víziu doručovania zásielok predstavila firma na tohtoročnom veľtrhu Consumer Electronics Show (CES) v Las Vegas. Continental, ktorý je známy najmä výrobou pneumatík, sa chce presadiť aj v segmente poskytovateľov doručovacích služieb. No namiesto tisícok zamestnancov rozvážajúcich zásielky uvažuje o zapojení „psov“.

NeprehliadniteRoboty nás úplne nenahradia, len sa presunieme na iné pozície Vďaka robotizácii sa vytvoria nové miesta a k žiadnemu leňošeniu nedôjde Servírky si ani neškrtnú, reštaurácia v Číne nasadila robotickú obsluhu Za futuristickým konceptom stojí e-commerce gigant Alibaba. Spojil ho so svojím... Košickí študenti vyhrali svetovú súťaž v robotike Absolútne víťazstvo zo súťaže First Lego League si odniesol tím TalentumSAP

Štvornohí robotickí doručovatelia z kovu a elektrických obvodov neponesú balík v zuboch, ale v schránke pripevnenej na svojom tele. Nebudú sa s ním pachtiť celú trasu. Firma ich nasadí do akcie na takzvanú poslednú míľu, čiže finálnu pasáž doručenia zásielky k dverám zákazníka.

Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články