Nehanbite sa za svoj idealizmusMali by sme sa pýtať, čo zostane z ideálov demokracie, ak sa na Ústavný súd dostane človek, ktorý moc z rúk ľudu grobiansky presunul do rúk mafiánskych oligarchov, a keď si ju davy žiadajú späť, osočuje ich priam z vlastizrady.

Mali by sme sa pýtať, čo zostane z myšlienky holých rúk demonštrantov, ak sa do Prezidentského paláca dostane človek, ktorý by najradšej reinkarnoval domobranu z vyzbrojených civilistov. Čo zostane z ideálov slušnej spoločnosti, ak sa prezidentom stane jeho ideový druh, ktorý vo svojom vyšinutom narcizme hovorí o sebe v tretej osobe a jeho zákernosť a mocibažnosť nepozná hraníc?Mali by sme si spomenúť, prečo sa pred tridsiatimi rokmi pohol tisícový Pochod priateľstva z Bratislavy na západ, a nie z Čiernej nad Tisou na východ. Mali by sme vnímať zásadné rozdiely v koncovke zlyhaní dvoch čoraz viac súperiacich civilizačných centier moci, kde si Západ ešte stále vie priznať chyby, ale Východ drzo klame svetu do očí.

Preto je dôležité oceniť eurozónu so všetkými jej nedostatkami a zlými základmi, ktoré sa tak kostrbato snaží naprávať. Dôvodom nie je len 

Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články