Vianoce s mobilnými paušálmi: Čo dostanete za 10, 20, 30 a 40 eur mesačne

Na porovnanie sme zvolili metódu cenových hladín 10, 20, 30 a (pre náročných) 40 eur, ku ktorým sme zisťovali aktuálnu ponuku operátorov. Komparatívne hodnotenie nie je z viacerých dôvodov úplne triviálne.

Po prvé, O2 ani Štvorka nemajú paušál za 10 eur, ale len za 15, respektíve deväť eur. Po druhé, ak aj je cena rôznych paušálov rovnaká, odlišovať sa môžu v ďalších parametroch, ale do úvahu treba brať aj technické špecifiká toho-ktorého operátora, ako je pokrytie signálom a rýchlosť sťahovania dát.

Pretože ak sa YouTube video začne na ceste v aute s deťmi sekať alebo v ten najnevhodnejší moment nepôjde stiahnuť väčšiu mailovú prílohu, tak cena za dátový paušál zrazu už nemusí byť to najdôležitejšie. (Nehovoriac o tom, že menší problém je ešte aj v tom, že každý operátor definuje pojem „pokrytie“ inak.)

V neposlednom rade môže jazýček váh vychýliť doplnková ponuka. Teda staré známe „ak A, tak B“. Napríklad v prípade aktivácie služieb ako Magenta 1 v Telekome či Navzájom v Orangei si vedia členovia týchto skupín citeľne znížiť mesačné náklady.

Ďalším faktorom sú osobitné bonusy a dotácia na zariadenie alebo za prenos čísla, študentské zľavy a v mnohých prípadoch aj retenčné ponuky. Teda akási podpultová cena napríklad v prípade, že požiadate o prenos čísla ku konkurencii a váš operátor si vás bude chcieť udržať.

Záleží, samozrejme, na konkrétnom zákazníkovi, jeho finančnej disciplíne alebo na tom, ako dlho zákazníkom už je. Žiadna záruka, že retenčnú ponuku dostanete, však nie je.

Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články