Švajčiarsko za menej ako 10 hodín: Bratislava má nový priamy vlak do Zürichu

Začne premávať 9. decembra 2018. Vysokorýchlostnú prepravu zabezpečí rakúska súprava Viaggio Comfort, jej maximálna rýchlosť je 230 kilometrov za hodinu.

„Railjet xpress predstavuje aj obrovské skúsenosti pre rušňovodičov ZSSK, ktorí absolvovali výcvik v školiacom stredisku ÖBB. Podmienky získavania osvedčenia na vedenie súpravy a rušňa radu 1116 boli nastavené rovnako ako pre rakúskych rušňovodičov. Naši zamestnanci museli preukázať schopnosť viesť vlak konštrukčnou rýchlosťou,“ konštatoval šéf ZSSK.„Medzi Bratislavou a Viedňou existuje 30 vlakových spojení a chceme tento počet rozšíriť. Od roku 2023 plánujeme výrazné zrýchlenie spojenia Bratislavy a Viedne na základe čiastočného zdvojkoľajnenia trate medzi týmito mestami, čím sa podarí skrátiť čas cesty zo 60 minút na 40,“ uviedla členka predstavenstva ÖBB-Personenverkehrs AG Michaela Huberová.Zástupca národného dopravcu spomenul v tejto súvislosti dokončene trate Bratislava - Marchegg - Viedeň. Podľa informácií ZSSK k rýchlostným vlakom Railjet xpress budú vedené vlaky Poľana a Zemplín z východného Slovenska.

Nový pár vlakov InterCity z Košíc bude mať zabezpečený prípoj vo Viedni do a z Zürichu a Frankfurtu nad Mohanom.

Na prezentácii boli prítomní veľvyslanec SR v Rakúsku Peter Mišík a veľvyslanec Rakúska na Slovensku Helfried Carl, ktorí vyzdvihli význam dopravného prepojenia pre vzájomné spoznávanie sa obyvateľov oboch krajín a ekonomickú spoluprácu.Podobné články

Nedávne články