Zabudnite na limity

Na prácu alebo na hry tak máme špeciálne zariadenia, ktoré sú čo najlepšie prispôsobené na danú činnosť. Dnes však existuje notebook, ktorý v sebe spája to najlepšie z oboch svetov, takže sa nemusíte obmedzovať naozaj v ničom.

Lenovo ThinkPad X1 Extreme bol vyvinutý za jediným účelom. Mal sa stať prvým profesionálnym biznis notebookom, ktorému nebudú robiť problém ani najnovšie graficky náročné programy a počítačové hry. X1 Extreme tak vznikol ďalším vývojom najvyššej rady ultraprenosných a odolných notebookov X1 Carbon, ktoré vznikli v roku 2012 a odvtedy sa stali štandardom v high-end biznis sektore. Ponúkajú extrémnu odolnosť tela z horčíka a karbónových vláken a neuveriteľný výkon, výdrž a odolnosť, ktorými sú preslávené všetky notebooky ThinkPad. Grafické karty sa navyše stávajú čoraz menšími, takže vývojári sa rozhodli najnovší notebook z rady ThinkPad - X1 Extreme, vybaviť samostatnou grafickou kartou Nvidia® GeForce® 1050 Ti MaxQ so 4GB vlastnej videopamäte, s ktorou si bezproblémov zahráte aj najnovšie počítačové hry. Ak ste si mysleli, že hrať nové hry na ThinkPade je utópia, X1 Extreme váš rád presvedčí o opaku.

Určite ste si všimli, že ThinkPad X1 Extreme vôbec nevyzerá ako herný notebook. Jeho herné súčiastky sú zakomponované vo vnútri šasi a nezasvätenému pohľadu tak môže táto skutočnosť úplne uniknúť. Jedným z mála rozlišovacích znakov je logo X1 Extreme, ktoré sa nachádza v pravom dolnom rohu obrazovky. Nápis Extreme však má plné opodstatnenie, keďže sa po hardvérovej stránke jedná o skutočného počítačového extémistu.  Najnovšie procesory Intel® Core™ i7 s technológiu vPro™ môžete doplniť o 64 GB pamäte RAM a úložisko môže byť vyskladané až z dvoch extrémne rýchlych 2x1 TB SSD diskov. Ak k tomu pridáte vyššie spomenutú grafickú kartu ,tak sa najbližších pár rokov o výkon naozaj nemusíte starať. O perfektnú prezentáciu tohto výkonu sa navyše postará 4K monitor so 100% Adobe farebným gamutom a technológiou Dolby Vision™ s podporou HDR. Zvuková stránka samozrejme nezaostáva. Malé a nenápadné reproduktory disponujú štandardom Dolby Audio™ Premium a konektor na slúchadlá dokonca štandardom Dolby Atmos ™.X1 Extreme však nestratil nič zo svojich legendárnych ThinkPad vlastností, ktoré sú tak oceňované v biznis segmente. Tento notebook vydrží pracovať na batériu až po dobu 15 hodín. Je veľmi odolný a musel absolvovať sériu 12  armádnych testov kvality, ktoré zahŕňajú extrémne výkyvy teplôt, odolnosť voči prachu, piesku a nárazom a taktiež aj odolnosť voči striekajúcej vode. Okrem našej planéty bude bezproblémov fungovať aj v kozme, keďže notebooky ThinkPad sú ako jediné notebooky certifikované na prácu v medzinárodnej vesmírnej stanici ISS. Dokonalé sa tak stalo ešte dokonalejším. Ak vás zaujal tento prvý notebook z novej kategórie biznisovo-herných notebookov, viac informácií nájdete tu.Podobné články

Nedávne články