Bratislavské aerolínie, ktoré nemajú vlastné linky, modernizujú letku

Na prelome nasledujúceho decembra a januára chce dopravca lízovať štvrté lietadlo z Next-Generation. Vyradený boeing sa stal už desiatym vo flotile bulharskej nákladnej spoločnosti Cargo Air. Z verzie pre dopravu cestujúcich sa má časom prebudovať na nákladné lietadlo.

Go2Sky začal lietať v lete roku 2013 ako dopravca bez vlastných liniek. Špecializuje sa na prenájom lietadiel aj s posádkami spoločnostiam, ktoré nemali dosť vlastných lietadiel a potrebovali na istý čas alebo aj na celú sezónu svoju flotilu rozšíriť.Lietal najmä v Taliansku (na fotografii dokonca aj s reklamou talianskych parkovísk na letiskách a v prístavoch), v Česku aj pre ČSA a istý čas aj v Nórsku, Maroku či v ďalších krajinách. V ostatnej letnej sezóne v prenájme pre Travel Service Slovakia vozili k moru slovenských dovolenkárov.

Od vzniku odviezli už vyše 2,2 milióna dovolenkárov, z toho tento rok už takmer 550-tisíc cestujúcich. Na budúce leto si z Bratislavy na svoju základňu v Katoviciach prenajala dve lietadlá poľská charterová spoločnosť Enter Air a o umiestnení ďalších dvoch sa rokuje.

Podobné články

Nedávne články