Mitsubishi Eclipse Cross: Čaro SUV s offroadovým rodokmeňom


Testovaný exemplár poháňa 1,5-litrový benzínový štvorvalec, iný motor v ponuke zatiaľ nefiguruje. Sekunduje mu prevodovka CVT, ktorá je podobne ako pohon štyroch kolies neoddeliteľnou súčasťou najvyššieho stupňa štandardnej výbavy Instyle. Kto si praje ručne radenú prevodovku alebo prednokolku, prípadne aj-aj, musí zľaviť z úrovne výbavy. Instyle je prakticky „kompletka“, navyše sa dá objednať len metalíza a ani tá testovanej verzii nechýba.


Už na prvý pohľad sa mi Eclipse javí ako celkom pútavý. To však neznamená, že ho beriem bez výhrad. Trochu ma totiž mätie istá disharmónia v jeho proporciách – zdá sa mi akýsi vysoký a úzky. Pritom si uvedomujem, že ako fanúšik nízkych a doširoka rozkročených športiakov nemusím byť celkom objektívny.Ďalej mi už z profilu konvenuje dozadu posunutá kabína a tiež dozadu sa zvažujúca strecha do tej miery, že by som tento objekt kvalifikoval ako SUV-kupé. Pre Mitsubishi typické bumerangy na čele novinky nadobudli dramatické rozmery, ktoré dokážu zaujať, ale z hľadiska estetiky – nič extra. Na opačnej strane vysokým spojlerom predelené zadné okno dodáva celku páčivý akcent agresivity. Tuším však, že v spätnom zrkadle sa mi už tak páčiť nebude. Verdikt – toto auto sa nedá len tak prehliadnuť. 
Za volantom sa mi akurátne nastupuje a v pohodlnom kresle sa mi sedí dobre. Aj bočné vedenie ujde. Kožu však nemusím, a ak koža, potom radšej jemnejšia a perforovaná.

Použité materiály sa 

Podobné články

Nedávne články