Mercedes-Benz C 220: Radosť zatáčať, 
radosť akcelerovať


Dostal som do rúk najnovší exemplár s naftovým štvorvalcom a pohonom 4 x 4, pritom sa vopred priznávam, že najviac ma bude zaujímať, ako si v céčku bude počínať práve tento motor, ktorý mal premiéru v triede E. V TREND teste totiž zažiaril nízkou hladinou hluku a skromnou spotrebou.


Mercedesy sa v mojom povedomí spájajú s predstavou komfortu, pohodlia a elegancie, čo prezrádza už ich vonkajšia fasáda. To znamená klasická fazóna limuzíny a k tomu neklamné identifikačné znaky v podobe typickej chrómovanej viaclamelovej masky chladiča a hviezda zabodnutá tesne za nábehovou hranou prednej kapoty. Už v úvode píšem o decentnom facelifte, čo v preklade z diplomatickej reči znamená, že navonok sa nezmenilo takmer nič.Za podstatné, aj keď prehliadnuteľné nóvum považujem optiku hlavných svetlometov (v tomto prípade Multibeam LED), nový predný nárazník s kovovým lemom na samom spodku a potom už len zopár detailov. Toto je však derivát s výbavou AMG Line, a tak namiesto klasickej masky ukazuje športovú „diamantovú“, agresívnejší hlavne predný (ale aj zadný) nárazník, AMG disky kolies a k nim adekvátne rozšírené prahy.

Sadám si do perforovanou kožou potiahnutého kresla vodiča, pričom registrujem, že koža obopína tiež palubnú dosku a parapety okien. Opäť ubezpečujem klasikov, že architektúra kokpitu sa nezmenila, ale... Je tu nový multimediálny a informačný systém, aký už poznám z vyšších tried, ba aj z kompaktnej triedy A. V tomto prípade však prechodne namiesto súvislého pásu obrazoviek svieti v centre palubnej dosky plávajúci displej. Kaplnka prístrojového štítu ostala zachovaná a jej obsah vyplnil ďalší displej. Jeho zobrazenie sa dá voliť z viacerých možností.Teda forma pôvodná, obsah ten najmodernejší. Na pohyb v menu slúžia mini dotykové plôšky na volante, veľký touchpad na stredovej konzole a stále ničím neprekonaná ružica. Nechýba ani nový balík asistenčných jazdných systémov vrátane asistencie riadenia a inteligentného tempomatu Distronic. Udržujú auto v strede jazdného pruhu, zvolenú vzdialenosť za predchádzajúcim vozidlom a v spolupráci s navigáciou a čítačkou značiek rešpektujú rýchlostné limity.

V zásade to funguje bezchybne, ale keď vychádzam z tunela Sitina smerom do mesta, akoby systém pozabudol, že 

Podobné články

Nedávne články