56 nových vlakov v Bratislave zabralo: pribudlo cestujúcich, ubudlo meškania

ZSSK zaviedla v júni 2018 nový model prímestskej dopravy v okolí Bratislavy, v rámci ktorého pribudlo 56 nových vlakov. Na dvoch nových linkách, ktoré premávajú medzi Bratislavou-Novým Mestom a Trnavou, a tiež medzi Bratislavou-Petržalkou a Sencom, eviduje ZSSK v októbri vyšší počet prepravených cestujúcich o viac ako 20 percent.

„V rámci bratislavského uzla sme v septembri novými linkami priviezli približne 3-tisíc cestujúcich denne. Dnes je denný počet spokojných cestujúcich na uvedených linkách väčší ako 3800 cestujúcich,“ priblížil hovorca s tým, že najobľúbenejšou trasou je cesta z hlavného mesta do Trnavy cez Pezinok.Priemerné meškanie z celkovo 1363 vypravených bratislavských vlakov predstavuje za október podľa ZSSK 2,7 minúty, pričom 86 percent vlakov prišlo do cieľovej stanice podľa grafikonu s maximálnym meškaním päť minút. V septembri to pritom bolo 82 percent vlakov.

„Na bratislavskej stanici Nové Mesto je vďaka novým vlakom v súčasnosti zabezpečená systémová prímestská dopravná obsluha prostredníctvom 62 osobných vlakov,“ doplnil T. Kováč. V Bratislavskom kraji súčasne dopravca očakáva v budúcom období nárast počtu vlakov radených z moderných vozidiel.

V posledných mesiacoch však čelia železnice kritike za to, že vlaky v rámci Slovenska príliš často meškajú, opakovane sa vyskytli aj požiare vagónov.

Podobné články

Nedávne články