Ministerstvo zdravotníctva rozpúšťa vedenie najväčšej nemocnice

Ministerstvo zdravotníctva zmeny zdôvodňuje zavádzaním nového modelu riadenia. Najväčšie zdravotnícke zariadenie na Slovensku sa skladá z piatich samostatných pracovísk. Ich vedenie bolo doteraz v rukách troch riaditeľov - generálneho, medicínskeho a ekonomického.

Rezort sa rozhodol vrátiť k starému modelu. Na čele celej organizácie tak bude stáť iba generálny riaditeľ a jednotlivé nemocnice budú viesť námestníci.Podľa hovorkyne rezortu Zuzany Eliášovej má byť účelom zmeny zefektívnenie procesov riadenia. „Prax ukázala potrebu viac zapojiť do riadiacich procesov na úrovni celej nemocnice aj vedúcich zamestnancov jednotlivých nemocníc, ktoré sú súčasťou UNB,“ povedala.

Až do ukončenia procesu zavedenia nového modelu bude dočasne vedením bratislavskej Univerzitnej nemocnice poverená doterajšia medicínska riaditeľka R. Vandriaková. Či J. Kovács zostáva v nemocnici na inej pozícii, tlačový odbor ministerstva neuviedol. Hovorkyňa Z. Eliášová iba povedala, že pripravujú riadne výberové konanie na post generálneho riaditeľa, ktorého sa môže zúčastniť aj on.

J. Kovács prišiel do UNB zo spoločnosti Deloitte. Najskôr zastával funkciu ekonomického riaditeľa. Po odchode Miroslava Bdžocha prebral jeho stoličku generálneho riaditeľa. Keď ho ministerstvo uvádzalo do funkcie, vyjadrovalo sa o ňom ako o senior manažérovi s dlhoročnými skúsenosťami, ktorý sa zameriava na tvorbu vízie, stratégie a je lídrom pre zmeny a reštrukturalizácie.

V ostatných zdravotníckych zariadeniach v správe ministerstva zdravotníctva naďalej zostáva štruktúra štatutárneho orgánu nezmenená. Teda naďalej budú vedené Radou riaditeľov. Rezort tento model v čase jeho zavádzania zdôvodňoval snahou „posilniť zodpovednosť a priniesť vyššiu mieru kontroly“.

Podobné články

Obľúbené články