Prechod Europy 2 pod J&T je spečatený. Rádio ovládol Roman Korbačka

R. Korbačka má aktuálne 100-percentný vplyv v Europe 2 a zároveň bude novým členom predstavenstva v rovnomennej akciovke, ktorej patrí licencia na vysielanie slovenského rádia. Zmeny od novembra nastali aj v spoločnosti Forward-Media, ktorá je jediným akcionárom Europy 2.

V predstavenstve firmy doplní R. Korbačku aj Denis Roman, súčasný sales director spoločnosti Radio Services, ktorá predáva reklamu pre stanice Jemné, Rádio Vlna, Anténa Rock, ale zastupuje aj Europu 2, s ktorou spoluprácu odštartovala ešte pred tým, ako francúzska skupina rádio predala.

Europa 2 sa tak vstupom R. Korbačku a najmä D. Romana do svojej štruktúry oficiálne personálne prepája s mediálnym holdingom Joj Media House, ktorého je Radio Services súčasťou. Spoločnosť bude naďalej zastupovať všetky štyri stanice.

Joj Media House, pod ktorú patrí okrem Radio Services aj televízia Joj a spoločnosť Akzent BigBoard podnikajúca v oblasti vonkajšej reklamy, patrí k aktivitám podnikateľskej skupiny J&T. Jej partner Patrik Tkáč je spolumajiteľom spoločnosti Czech Media Invest, ktorá Europa 2, Evropu 2, Frekvence 1 a ďalšie stanice v Česku, Rumunsku a Poľsku kúpila tento rok na jar.

Zvyšný podiel v CMI má český miliardár Daniel Křetínský. Desať percent akcií v CMI patrí R. Korbačkovi, ktorý aktuálne ovládol Europu 2.J&T má cez svoj mediálny holding dosah na všetky štyri rádiá, ktoré Radio Services oficiálne iba zastupuje pri predaji reklamy. Na papieri ich vlastniť nemôže, slovenská legislatíva zakazuje prevádzkovať jednému subjektu viac ako jedno celoplošné rádio.

Rádia sú tak napísané na rôznych manažérov, ktorí majú blízko k skupine. Rádio Anténa Rock vlastní oficiálne Peter Korbačka, majiteľ nákupných centier Eurovea či City Arena v Trnave, predseda predstavenstva developerskej spoločnosti J&T Real Estate. Je bratom R. Korbačku, ktorý aktuálne prevzal Europu 2.

V prípade firmy držiacej licenciu na vysielanie Rádia Vlny je majiteľom Peter Ďurček, v súčasnosti štátny tajomník na ministerstve dopravy, ktorý v minulosti zastupoval v právnych sporoch televíziu Joj aj niekoľko firiem podnikateľa Ivana Kmotríka.

Rádio Jemné je oficiálne napísane na cyperskú schránku Filament Company Limited. Aj v prípade samotného Joj Media House vlastní väčšinu akcií firma sídliaca na Cypre – TV Joj L.P.

Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články