Aplikácia ZSSK Ideme vlakom sa už dá stiahnuť

„Mobilná aplikácia s novým responzívnym predajným systémom sú len ďalšou zo skladačiek v modernizácii ZSSK, ktoré máme pre našich zákazníkov pripravené do budúcnosti,“ priblížil predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK Filip Hlubocký.

Verí, že aplikácia spolu s novým internetovým predajom cestovných dokladov výrazne zjednodušia online nákupný proces, čo je jednou z priorít. Pilotná prevádzka mobilnej aplikácie má podľa riaditeľa sekcie digitalizácie a rozvoja systémov ZSSK Milana Hrica pozitívne hodnotenia od zákazníkov.„Najviac sa im na aplikácii páčili dizajn a ovládanie, no chýbali im niektoré funkcionality, ktoré sú súčasťou jej ďalšieho rozvoja (napríklad informácie o meškaní vlakov či platba cez kreditné konto),“ skonštatoval M. Hric s tým, že od utorka si na platforme Android môže ktokoľvek aplikáciu stiahnuť.

Súčasná prvá fáza aplikácie zahŕňa vyhľadanie spojenia, zobrazenie informácií o ceste, nákup jednorazových cestovných dokladov, ich vrátenie či grafické znázornenie rezervácie miesta pri vlakoch InterCity a vo vybraných rýchlikoch.

Duálna prevádzka internetového obchodu bude cestujúcim k dispozícii od 13. novembra. Po spustení nového internetového obchodu budú mať cestujúci ešte stále možnosť využívať aj jeho pôvodnú verziu.

„Na oficiálnej webovej stránke si budú môcť zákazníci prostredníctvom bannerov vybrať, ktorú verziu budú chcieť použiť,“ uviedol M. Hric, podľa ktorého to zákazníkom umožní porovnať oba systémy online.

Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články