Nový iPad Pro je konečne závan inovácie od Applu. Vylepšený bol aj MacBook Air

Nové iPady Pro v sebe spájajú dizajnové prvky zo starých dobrých iPhonov 5 či SE s ostrými hranami a nových iPhonov XS. Z nich si berú zaoblené displeje s omnoho tenším rámikom. Našťastie bez výrezu. Zmizlo preto aj hlavné tlačidlo a aj iPady sa už ovládajú len gestami.

Z toho zároveň vyplýva, že v iPadoch odtlačky prstov odišli nadobro. Nad displejom je plejáda senzorov a kamier, ktoré sa starajú o skenovanie tváre Face ID. V novom iPade Pro už takéto overovanie funguje pri používaní na výšku aj na šírku.Tenké rámiky pomohli aj znížiť celkové rozmery zariadenia, iPad Pro má hrúbku len 5,9 mm a stal sa najtenším iPadom v histórii. Pritom je vybavený 12,9- alebo 11-palcovým displejom. V oboch prípadoch sa oproti predchodcom redukovala šírka aj výška. iPad Pro 12,9 má 280,6 x 214,9 mm a hmotnosť 631 gramov. Menšia novinka má 247,6 x 178,5 mm a hmotnosť 468 gramov.

Obrazovka je podobne ako v prípade iPhonu XR typu Liquid Retina, teda IPS LCD s rozlíšením 2 732 x 2 048, respektíve 2 388 x 1 668 bodov.Nevšednou prvotinou a možno aj predzvesť novej filozofie je, že ide o prvé mobilné zariadenie od Applu, ktoré už nepoužíva Lightning konektor. iPady Pro prešli na univerzálne USB typu C. Oproti predchodcom z vlaňajška však už prišli o 3,5 mm jack konektor.Nový je aj vylepšený procesor A12X Bionic, ktorý je podľa Applu dostatočne výkonný na plnohodnotnú verziu aplikácie 

Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články