Slováci si radšej na veterinára požičajú od nebankovky, akoby sa mali poistiť

Poistenie zdravia zvierat zatiaľ poisťovne na Slovensku neponúkajú. Funguje len ako „prílepok“ k poisteniu domácnosti či cestovaniu. Poisťovne tvrdia, že na to nie je dopyt, ťažko sa určí cena a bolo by to stratové.

Vo svete zdravotné poistenie domácich zvierat funguje a je to rýchlo rastúci biznis. Napríklad v Austrálii poistenie zvierat ponúkajú už aj veľké obchodné siete a niekoľko veľkých poisťovní. Funguje tam živý trh so sprostredkovateľmi tohto poistenia. Jedným z najväčších je PetSure, pre ktorého programujú systémy aj Slováci z firmy Gratex International. (Viac informácií v rozhovore s Marianom Korčekom, výkonným riaditeľom Gratex International). Takýto druh poistenia je populárny napríklad aj vo Veľkej Británii či v škandinávskych krajinách.

Náročnejšia operácia psa či mačky môže vyjsť na Slovensku u veterinára až stovky či tisícky eur. Nie každá domácnosť na to má rezervy. Pred rokom bývalý prezident Komory veterinárnych lekárov Tibor Brauner spomenul, že veterinári začínajú spolupracovať so splátkovými spoločnosťami, aby ich zákazníci mohli splácať poplatky za vyšetrenie zvierat. Tak to napríklad funguje vo Francúzku.

„Jednali sme s Trianglom aj inými splátkovými firmami a dokonca aj banky boli ochotné požičiavať na úhradu zdravotnej starostlivosti zvierat, ale nebol o to záujem,“ potvrdzuje Silvia Štefáková, súčasná prezidentka Komory veterinárnych lekárov.Poisťovne zhodne tvrdia, že 

Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články