Novobanský Knauf Insulation dosiahol vlani rekordný objem výroby

„Je to skutočne historická udalosť. Takýto objem pri našej kapacite je mimoriadny nielen v skupine Knauf Insulation, ale aj v celom priemyselnom odvetví výroby kamennej minerálnej vlny,“ uviedol v tejto súvislosti riaditeľ novobanského závodu Marián Tkáč.

Závod vyrába izolácie nielen pre slovenský trh, ale vyváža aj na okolité trhy - do Českej republiky, Poľska, pobaltských krajín, Maďarska, Rakúska. V minulom roku sa v novobanskom závode ukončilo niekoľko rekonštrukcií.Dokončili opravu komína, upravili a rozšírili sa skladovacie priestory a tiež obnovili vstupný závodný vestibul. V investíciách do výroby a podnikových priestorov chcú pokračovať aj v roku 2018. Zámerom je zdokonaliť výrobné linky a tiež znížiť emisie síry.

Aj vzhľadom na aktuálnu situáciu na stavebnom trhu je podľa riaditeľa závodu na rok 2018 reálny ďalší nárast objemu výroby. Spoločnosť Knauf Insulation pôsobí vo viac ako 35 krajinách sveta, má viac ako 37 výrobných závodov a približne 5500 zamestnancov.

Na Slovensku má spoločnosť výrobný závod v Novej Bani, ktorý vyrába produkty z minerálnej vlny. V súčasnosti tento závod zamestnáva viac ako 250 ľudí z okolia Novej Bane, ako aj priľahlých regiónov.

Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články