Britská charita čelí po afére s prostitútkami ďalšiemu problému

V 11-stranovej správe z roku 2011 sa podľa agentúry DPA píše, že obvinenia sa týkali „troch podozrivých“. Tí „sa vyhrážali a zastrašovali jedného zo svedkov“, ktorý sa v správe taktiež spomína.

K pondelkovému zverejneniu vyšetrovacej správy došlo v čase, keď organizácia Oxfam čelí obvineniam, že zatajila sexuálne škandály na Haiti z roku 2011 a v Čade z roku 2006. Jej personál mal tamojším ženám platiť za pohlavný styk.V správe organizácie sa uvádza, že jedného muža po obvineniach zo „šikanovania a zastrašovania“ ďalšieho zamestnanca prepustili a ďalší odstúpil. Tretí muž si síce prácu udržal, ale podliehal predĺženej skúšobnej lehote na základe „podložených obvinení z násilných vyhrážok“.

V súvislosti s kauzou taktiež prepustili jedného manažéra z dôvodu, že nedokázal zamestnanca ochrániť. Organizácia Oxfam uviedla, že v pondelok plánuje predložiť príslušnú správu haitskej vláde, a tiež že „príslušné štátne úrady informovala o menách siedmich mužov zapletených do sexuálneho nevhodného správania“.

Obvinenia, ktoré vyšetrovatelia z Oxfamu skúmali, sa týkali „sexuálneho zneužívania, podvodu, nedbalosti a protekcie“, spresňuje sa v internej správe organizácie.

Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články