Amazon má nové biznisové ambície. Cieli na nemocnice

Niektoré zdravotnícke potreby už spoločnosť predáva, teraz by rada pridala aj špecializované produkty, ako sú napríklad práve bedrové implantáty.

Do svojho sídla v Seattli preto už niekoľkokrát pozvala predstaviteľov nemocníc, aby získala informácie o potrebách sektoru. V súčasnosti testuje pilotný systém dodávok s cieľom zdokonaliť špecializovanú technológiu predaja.Ako uviedol predstaviteľ Amazonu Chris Holt, jeho firma nechce kopírovať modely zavedené v oblasti distribúcie zdravotníckych potrieb. „Naším cieľom je vytvoriť niečo nové, aktívne vytvárať nové možnosti a funkcie, aby sme nákup zjednodušili,“ povedal.

V posledných mesiacoch Amazon získal súhlas farmaceutických úradov viacerých štátov, aby sa stal veľkoobchodným distribútorom, čo je nevyhnutný krok k predaju zdravotníckeho vybavenia licencovaným odborným zariadením.

Americký internetový obor by ale v zdravotníckej brandži mohol naraziť. Nemocnice zatiaľ nemajú o tovar od Amazon Business enormný záujem, pretože sa obávajú, že tento spôsob nákupov im nezaistí požadovanú rýchlosť a kvalitu dodávok. Práve kontinuita dodávok je pre túto oblasť kľúčová.

Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články