Pri obchodovaní s kryptomenami zmizne 10 percent financií kvôli hackerom

Prieskum odhalil, že veľkým rizikom pri kryptomenách je odlišná regulácia v rôznych krajinách sveta. V rámci prieskumu spoločnosť analyzovala viac ako 372 takzvaných Initial Coin Offering (ICO), prostredníctvom ktorých sú nové kryptomeny distribuované záujemcom.

Ukázalo sa, že z celkovo získaných 3,7 miliardy dolárov bolo doteraz ukradnutých približne 10 percent. Hackeri v prípade krádeže kryptomien najviac používajú takzvaný „phishing attack“, prostredníctvom ktorého každý mesiac ukradnú v priemere až 1,5 milióna dolárov.Princípom phishingu je rozosielanie správ, ktoré predstierajú, že pochádzajú z populárnych sociálnych sietí, aukčných webov, online platobných portálov, orgánov verejnej moci alebo od IT administrátorov.

Prostredníctvom týchto správ sa hackeri snažia získať citlivé údaje používateľa. Pre útočníkov sú zaujímavé najmä digitálne peňaženky držiteľov kryptomien.

Veľkým rizikom pre investorov do kryptomien zostávajú odlišné pravidlá regulátorov v rôznych krajinách sveta, čo môže napomôcť ilegálnym aktivitám.

Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články