Extrémistická scéna sa štiepi, stranu zakladajú odídenci od Kotlebu aj SHO

Predseda prípravného výboru Slovenskej vlasteneckej koalície Richard Gažo pre agentúru SITA povedal, že za odchodom viacerých členov z trnavskej organizácie Kotleba – Ľudovej strany Naše Slovensko bola nespokojnosť s riadením tejto strany.

Členovia podľa neho museli akceptovať rozhodnutia zhora, presnejšie z Banskej Bystrice. Slovenská vlastenecká koalícia sa má odlišovať tým, že o zásadných veciach budú rozhodovať organizácie dolu.Prípravný výbor plánuje zozbierať 10-tisíc podpisov potrebných na registráciu novej strany do šiestich mesiacov. Kto v každom kraji na Slovensku získa najviac podpisov, ten má sľúbený post krajského predsedu.

Podpisy na registráciu politickej strany okrem prípravného výboru Slovenskej vlasteneckej koalície zbiera aj Slovenské hnutie obrody.Tú vedie Róbert Švec, ktorý ambíciu založiť stranu avizoval už v roku 2016. Známy je svojimi vyhláseniami o „optimalizácii“ škodcov, medzi ktorých radí novinárov, tretí sektor i Rómov. Povedal tiež, že „kandelábre nebudeme používať len na osvetlenie“. Informoval o tom bloger Ján Benčík.

K štiepeniu fašistických politických síl dochádza od roku 2016. Pôvodnú dohodu o spoločnej kandidátke pod hlavičkou ĽSNS, ktorú extrémisti demonštrovali aj spoločným pochodom proti utečencom v Bratislave, Marian Kotleba podľa expertov na krajnú pravicu nedodržal.

Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články