Spoznajte matku Elona Muska a najlepšia kniha, ktorú odporúča Bill Gates

Zakladateľ spoločnosti Tesla a Space X pred pár dňami uchvátil svet najsilnejšou raketou súčasnosti Falcon Heavy, ktorú vyslal do vesmíru so svojim športiakom. Bez ohľadu na to, čo si o zmysle tejto misie myslíte, uznávam, že E. Musk je bezpochyby frajer. Nedávno som natrafil na článok o jeho matke Maye Musk, ktorá je tiež mimoriadne zaujímavá osoba.

Maye nie je len obyčajnou ženou v domácnosti, ktorá sa stará o desať vnúčat, ale ide o 69-ročnú charizmatickú modelku. Navyše stále aktívnu. Aj napriek pokročilému veku a bielym vlasom (a možno aj vďaka nim) disponuje prirodzeným pôvabom, šarmom a noblesou. Americká značka Covergirl si ju vlani zvolila za tvár svojej kampane.

„Som nerd, ale Elon je supernerd,“ popísala svojho syna. Na škole bola veľmi šikovná a excelovala v matematike a v technických predmetoch. Má za sebou dva vysokoškolské diplomy v odbore dietológie a výživy, pracovala ako výskumný pracovník na univerzite v Toronte, bola konzultantom pre potravinársky priemysel, bola wellness guru a dodnes ju živí modeling. Síce žije zo synovej slávy, v minulosti to nemala vôbec jednoduché. Pri výchove troch detí nemala dostatok peňazí a pracovala, aby prežila. „Chudoba je skutočne veľkým motivátorom,“ povedala v rozhovore.

Maye sa ocitla za svoju kariéru na titulkách magazínov New York Magazine, Elle či časopisu Time. Robila reklamu pre Virgin Airlines či reťazec Target. V roku 2013 sa ocitla v klipe Haunted od speváčky Beyoncé. Okrem Elona má dcéru Toscu, ktorá je filmárkou a syna Kimbala, ktorý si otvoril sieť luxusných reštaurácií a momentálne cez neziskovku učí jesť ľudí zdravšie a udržateľnejšie.

Zakladateľ spoločnosti Microsoft Bill Gates je milovník kníh. Každý rok pred Vianocami zverejňuje zoznam najlepších kníh, ktoré počas roka čítal. Knihu od amerického psychológa Stevena Pinkera The Better Angels of Our Nature považoval dlho za to najlepšie, čo zhltol za posledné desaťročie. Lenže spisovateľ budúci týždeň vydá novú knihu Enlightenment Now, a tak knihomoľovi B. Gatesovi poslal výtlačok vopred. Technologický mág a filantrop v blogu uznal, že knižná novinka je to najlepšie, čo kedy čítal.

„Čítal som knihu pomaly, pretože som ju miloval, ale myslím, že väčšina ľudí ju rýchle a ľahko prečíta. (Stevenovi Pinkerovi) sa podarilo zhromaždiť množstvo informácií a to takým spôsobom, ktorý je presvedčivý, nezabudnuteľný a ľahko stráviteľný,“ tvrdí v blogu B. Gates. Autor knihy v nej opisuje progres ľudstva a dôvody, prečo je podľa neho svet lepším než kedykoľvek predtým. 

Tu je päť najzaujímavejších faktov, ktoré vybral z knihy Bill Gates:

„Ľudia na celom svete žijú dlhší, zdravší a šťastnejší život, tak prečo toľko ľudí myslí, že sa veci zhoršujú?“ pýta sa B. Gates. Prečo ignorujeme pozitívne príbehy v médiách a upriamujeme pozornosť na tie negatívne? Kniha vysvetľuje aj to, prečo ľudia inklinujú k pesimizmu a ako tento inštinkt ovplyvňuje náš prístup k svetu. B. Gates v knihe nesúhlasí len s príliš optimistickým pohľadom na umelú inteligenciu (AI), ktorá môže ohroziť človeka.Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články