Bisnode vie, ako skrotiť rizikových obchodných partnerov

Teda pokiaľ prehľadávate desiatky rôznych registrov ručne. Keď chcete mať istotu, že žiadnu dôležitú informáciu neprehliadnete, je lepšie využiť spoľahlivé profesionálne nástroje.

Takéto riešenie predstavuje Bisnode Risk Portfolio – na jedno kliknutie myšou zistí rozloženie rizika v portfóliu subjektov zo SR aj ČR a okamžite identifikuje firmy, ktorým je treba venovať zvýšenú pozornosť pri detailnom preverovaní. Bisnode Risk Portfolio je efektívny nástroj pre každého manažéra, ktorý potrebuje mať kontinuálny prehľad o aktuálnom rozložení rizika v portfóliu obchodných partnerov.

Zameriava sa na tri hlavné oblasti. Sleduje rozloženie počtu firiem podľa negatívnych informácií, teda vyhodnotí podiel aktuálne problémových spoločností, ktoré sú v insolvencii, likvidácii, exekúcii, majú dlhy alebo sú nespoľahlivými platcami DPH. Pomocou Bisnode skóringového modelu odhalí potenciálne rizikové firmy v analyzovanom portfóliu. Tieto subjekty je potom potrebné starostlivo sledovať. Jedná sa o predikčný skóringový model, ktorý vyjadruje mieru rizika, že preverovaná spoločnosť v nasledujúcich 12 mesiacoch vstúpi do úpadku. Pracuje s informáciami o tom, ako firmy priemerne platí svojim dodávateľom. Hodnotenie platobnej morálky reprezentuje platobný index, ktorý zobrazuje, koľko dní pred alebo po splatnosti spoločnosť spláca svoje záväzky. Užívateľ tak okamžite zistí podiel neskoro platiacich firiem vo svojom portfóliu a môže tak prispôsobiť plánovanie cash flow v rámci obchodného styku.

Bisnode Risk Portfolio je súčasťou produktovej platformy Gnosus spoločnosti Bisnode, ktorá je zameraná na preverovanie spoločností na slovenskom a českom trhu.

Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články