Ryanair má na palube aj luxus. Pozrite si, čo lowcostový pasažier nepozná

Cestujúci s dlhšími nohami v lietadlách Ryanairu frflú, že medzi sedadlami je málo miesta, ale tak je to aj u iných lowcostových aeroliniek. Aby ponúkli lety za čo najnižšie ceny, majú vo všetkých lietadlách maximálny počet sedadiel, na ktoré bolo lietadlo projektované a certifikované.

Tejto zásady sa až na jednu výnimku striktne drží aj Ryanair. Na palube každého zo 419 lietadiel Boeing 737-800 Next Generation predáva maximum - 189 miest a toľko miest bude aj v každom z ďalších päťdesiatich objednaných. Okrem nich má však aj jedno trochu menšie lietadlo, v ktorom ponúka pravý opak – pohodlie ako v biznistriede.

Je to lietadlo Boeing 737-700 Next Generation (je to ten typ, akým lietali aj slovenské SkyEurope Airlines). Má kratší trup a uvezie až 149 lowcostových cestujúcich, ale Ryanair si ho dal vybaviť 60 väčšími pohodlnejšími sedadlami ako v biznis triede.

Rozhodol sa totiž ponúkať za letu aj luxusný servis, vrátane bohatého výberu nealko aj alko, šampanského a teplých jedál ako na sa túto triedu patrí. Nelieta ním na pravidelných linkách, ale na špeciálne objednávky solventných firiem pre ucelené skupiny topmanažérov či vážených hostí, bohatých športových tímov, ich VIP fanúšikov alebo osobitné skupiny náročných turistov.Bez medzipristátia na tankovanie preletí šesť hodín. Predáva sa iba celý let, nie jednotlivé sedadlá. Za jednu letovú hodinu si Ryanair si pýta od objednávateľa 5 000 eur. K tomu však priratúva aj všetky letiskové poplatky a cenu občerstvenia na palube. Aj tak je to zvyčajne menej než cena letenky v business class na pravidelných európskych linkách klasických aerolínií.

V luxusnom prevedení však tento boeing lieta iba v zime. Na hlavnú letnú sezónu do kabíny umiestnia všetkých 149 lowcostových sedadiel a zaradia na frekventované linky medzi Spojeným kráľovstvom a Írskom.

Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články