Bratislava čaká viac cestujúcich Wizz Airu

Odpovedala pre TREND.sk hovorkyňa letiska Veronika Ševčíková na otázku, či letisku hlavného mesta Slovenska nehrozí podobný náhly odchod, aký sa dozvedeli vo štvrtok v Košiciach. Najmä ak Wizz Air buduje novú základňu, kde budú postupne od jari do jesene tri lietadlá a v sieti bude do novembra 17 destinácií.

Do Viedne odchádza síce z Bratislavy koncom apríla linka do Tuzly v Bosne a Hercegovine, ale dopravca prichádza do Bratislavy s úplne novým denným spojením na londýnske letisko Luton a do Kyjeva sa bude lietať od polovice júna už päťkrát týždenne – vlani to boli týždenne spočiatku iba dva lety a od konca augusta štyri.Do Skopje, hlavného mesta Macedónska, sa oproti dvom letom počas vlaňajšej jari bude lietať štyrikrát týždenne a štyri spoje sú aj do Sofie. Ubudne však jeden týždenný spoj do Varšavy.

Na linkách do Londýna, Sofie a Varšavy zaradí novší a väčší typ lietadla Airbus A321. Na palube má 230 miest, čo je o 50 miest viac než v A320, ktorý lieta v súčasnosti.

Oproti súčasnosti sa počet spojení z Popradu do Londýna v priebehu letného letového poriadku, platného do konca októbra, nič nemení. Lietať sa má trikrát týždenne.

Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články