Owl je smart bezpečnostná kamera. Nie do bytu, ale do auta

Šéfom spoločnosti Owl je Andy Hodge, ktorý sa podieľal na vývoji iPodu, a verí, že nová kamera zmení segment autokamier podobne ako Apple prehrávač zmenil počúvanie hudby.

Owl Car Cam sa funkciami podobá skôr na smart domáce kamery ako Nest Cam, Netgear Arlo alebo Logitech Circle. Nesedí teda niekde v rohu na knižnici, ale na palubnej doske. Má tvar drobnej škatuľky s 2,4-palcovým dotykovým displejom.Prvou nevšednosťou je, že kamera snímajúca vozovku má rozlíšenie až 1 440p, teda viac ako full HD. 4 Mpix senzor s veľkosťou pixelov až 2 µm a clona f/2.14 pomáhajú snímať aj v šere. A to v 120-stupňovom uhle záberu.

Druhou zaujímavosťou je, že pri displeji je druhá, predná HD kamera. Tá zas sníma posádku. Respektíve do záberu sa dostane aj osoba, ktorá sa k šoférovi prihovorí cez jeho okno a podobne.Owl Car Cam sa nenapája cez autozapaľovač, ale cez OBD konektor. Ten je súčasťou prakticky všetkých automobilov vyrobených po roku 1996. Inštalácia vyzerá pomerne jednoducho, v balení sú všetky potrebné nástroje a praktický držiak kamery.

Novinka podporuje Wi-Fi aj Bluetooth. Čo je však hlavné, aj LTE. Dáta posiela na cloud a zábery po nehode, kedy sa kamera rozbije, by tak nemali byť stratené. Zároveň sa cez mobilnú aplikáciu môžete pozrieť na scénu pred autom alebo v interiéri kedykoľvek.

Senzory kamery sa spustia, ak zaznamenajú náraz. Alebo pohyb pri aute a v prípade, že ide o zlodeja, môže sa na jeho vystrašenie zapnúť svetelná dióda.Owl vie byť zapnutá 24 hodín denne a nahrávať 24-hodinové slučky. A za poplatok 10 dolárov mesačne je možné si každý mesiac uložiť 60 minút záznamu. Cez hlasový povel vie tiež poslať minútový klip z práve prebiehajúcej scény na mobil.Má to však pár háčikov. Owl Car Cam na LTE pripojenie používa eSIM a kontrakt od AT&T, takže je plnohodnotne použiteľná len v USA. Mobilná aplikácia je zatiaľ dostupná len pre iOS a nepoteší ani cena 349 dolárov.

Pre európsky trh je však určený konkurenčný model Vision360 od Aceru. Tiež poskytuje nahrávanie exteriéru aj interiéru a dáta zálohuje cez LTE. Zatiaľ sa ešte nezačal predávať, jeho cena je 349 eur.Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články