V kaviarni sa zamestnal robotický barista, obslúži 5 zákazníkov súčasne

Robot-barista menom Sawyer „nastúpil do práce“ tento týždeň – objavil sa v kaviarni Henna Cafe v komerčnej a nákupnej štvrti Šibuja v centre japonskej metropoly Tokio. Názov predajne v japončine znamená „Čudná kaviareň“.

Robot s jediným ramenom nasníma lístok zakúpený v predajnom automate, zákazníka pozdraví a privíta a vyhlási, že urobí pohárik kávy, ktorá chutí lepšie než tá pripravená človekom. „Dáte si lahodnú kávu?“ spýta sa barista zdvorilo a dodá: „Urobím vám jednu lepšie, než tunajší ľudia.“Robot zomelie kávové zrná, naplní nimi filter a zaleje pohárik horúcou vodou – dokáže to naraz pre piatich zákazníkov. Pohárik filtrovanej, prekvapkávanej kávy stojí 320 jenov (asi 2,40 eura) a príprava trvá niekoľko minút.

Sawyer vie narábať aj s prístrojom na prípravu šiestich ďalších horúcich nápojov vrátane cappuccina, horúcej čokolády a zeleného čaju latte. Zákazníci, väčšinou mladí muži, si ho fotografujú smartfónmi, kým čakajú v rade.

Prevádzkovateľ kaviarne, cestovná kancelária H.I.S., tvrdí, že robot môže zvýšiť produktivitu práce, pričom zákazníkov aj zabáva.Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články