Boeing opúšťa ďalšie zvučné meno. Stalo sa tak len tri dni po odchode jeho šéfa

M. Luttig (65) je tak ďalším z vysokých predstaviteľov firmy Boeing, ktorý amerického výrobcu lietadiel opúšťa. Urobil tak iba tri dni po tom, ako firma oznámila odchod generálneho riaditeľa spoločnosti Dennisa Muilenburga.

Ten sa stal terčom kritiky za to, že nezvládol krízu, do ktorej sa koncern dostal po zrútení dvoch lietadiel 737 MAX v Indonézii a Etiópii. Pri nehodách zahynulo celkovo 346 ľudí. Federálny úrad pre letectvo (FAA) kritizoval D. Muilenburga za nerealistické očakávania v súvislosti s návratom lietadiel do prevádzky. Zároveň poukázal na jeho nátlak na regulátora s cieľom dosiahnuť čo najrýchlejší návrat strojov do vzduchu.D. Muilenburgov post prevezme od 13. januára 2020 predseda správnej rady David Calhoun. V súčasnosti dočasne zastáva pozíciu generálneho riaditeľa finančný riaditeľ Boeingu Greg Smith.

M. Luttig, ktorý bol v Boeingu zodpovedný za právne záležitosti, pôsobil od mája ako poradca dnes už bývalého generálneho riaditeľa D. Muilenburga práve v súvislosti s pádom dvoch lietadiel 737 MAX. Okrem M. Luttiga tento mesiac oznámil odchod do dôchodku aj hlavný inžinier Boeingu John Hamilton.

Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články