Petr Janda: V roku 2020 sa naši partneri môžu tešiť na niekoľko zaujímavých prekvapení

Ako hodnotíte tento rok?

Petr: Končiaci sa rok 2019 bol pre nás veľmi turbulentný. Na jednej strane sa nám podaril opäť skvelý výsledok a podľa všetkých indícií rastieme o desiatky percent v hlavných finančných ukazovateľoch. Na druhej strane sme museli obmeniť časť tímu, čo nebýva príjemnou záležitosťou.

Čo bolo dôvodom tejto obmeny?

Petr: Sme spoločnosť, ktorá je malá počtom zamestnancov, no dynamická a úspešná s, povedzme, špecifickou vnútornou kultúrou. Stáva sa nám tak, že nie každý nový zamestnanec sa s touto kultúrou zžije. Aj keď sa tomu snažíme predísť starostlivým výberom, nie vždy sa to podarí.

Lukáš: Jedným z faktorov, prečo niektoré spoločnosti nedokážu plnohodnotne fungovať, je, že ich hodnoty začali byť iba nápismi v zasadacích priestoroch. Pokiaľ nimi zamestnanci nežijú a nie sú s nimi stotožnení, nastáva v tíme nerovnováha, ktorá vedie k nedostatočnej výkonnosti.

Čo plánujete do budúceho roka?

Petr: V súčasnosti reprezentujeme 9 výrobcov a tento počet sa bude naďalej rozširovať, takže sa naši partneri môžu tešiť na niekoľko zaujímavých prekvapení. Viac by som zatiaľ nechcel prezrádzať. (úsmev).

V rámci Veracomp Group bude pokračovať expanzia do ďalších krajín strednej a východnej Európy a chystáme veľké investície do projektu, ktorý by sme chceli predstaviť v Q4 2020. Bude to veľmi zaujímavé aj pre slovenský trh.

Petr, cestujete teraz zase častejšie na Slovensko?

Petr: Na Slovensku máme tím skvelých ľudí, ktorí sú plne samostatní, napriek tomu je fajn sa pravidelne stretávať a navzájom sa od seba učiť. Cestujem sem rád, je to príjemné riadiť menší tím a vrátiť sa tak trochu na začiatok mojej Veracomp kariéry. (úsmev) Najväčšou odmenou je, že hneď vidíte výsledky, všetko, čo dohodnete, sa realizuje veľmi rýchlo. Prináša to so sebou aj veľkú mieru zodpovednosti a to mám rád.

Lukáš dodáva: Zodpovednosť a sloboda sú jednými z našich hodnôt, no zakladáme si aj na vzťahoch. Vzťahy vo vnútri spoločnosti sú pre nás alfou a omegou. Odráža sa to aj na našom prístupe k práci. Zakladáme si na tom, aby sme boli férový distribútor, aby naši partneri vedeli, že to, čo sľúbime, aj dodržíme. To je to, na čom budeme naďalej stavať.

Väčšia fluktuácia zamestnancov vo firme zadáva dôvod myslieť si, že máte problém…

Petr: V takomto malom tíme stačí, že vymeníte 2 ľudí a meníte 20 % tímu. Je to nepríjemné, ale nič nezvyčajné. Ideme ďalej. Máme obrovskú túžbu neustále sa zlepšovať a dosahovať špičkové výsledky vďaka špičkovým ľuďom. Som pyšný na súčasný tím a zároveň vďačný aj všetkým bývalým zamestnancom. Každý, kto u nás pracoval, tu zanechal nejakú stopu, a mohli sme sa od neho niečo naučiť.

Pre viac informácií z oblasti IT na jednom mieste, sa neváhajte zaregistrovať TU.

Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články