Šéfe, daj si dlhú pauzu, pomôže ti to. Najlepšie tipy na výlety v roku 2020

Ľavicoví ekonómovia by mali menej premýšľať o redistribúcii bohatstva a viac o tom, ako sa bohatstvo tvorí, hovorí pre The New York Times ekonómka Marianna Mazuccato s talianskymi koreňmi. Tá prednáša na University College London a tvrdí, že spoločnosť by mala prehodnotiť to, ako rozmýšľa o „ekonomickej hodnote“. NYT píše, že sa pýta otázky, ktoré sa už dlho nikto nepýta.Jej najnovšia kniha sa volá Hodnota všetkého a v skratke popisuje, že by sme sa mali vzdať mýtu o šikovnom a inovátorskom trhu a ťarbavom a neefektívnom štátnom sektore. Tvrdí, že ľavičiari prehrávajú a mali by menej rozmýšľať o redistribúcii bohatstva, ale viac o jeho tvorbe. V princípe hovorí o väčšej úlohe štátu v investovaní.

Jej hlas sa zrejme zapáčil mladej demokratickej kongresmanke Alexandrie Ocasio-Cortez a začali sa baviť o programových tézach. Zaujala aj republikána a neúspešného uchádzača o úrad amerického prezidenta z roku 2016 Marca Rubia. V Británii jej načúvajú líder Labouristov Jeremy Corbyn či dokonca aj bývalá premiérka Theresa Mayová.

Viac nakupovať a nestarať sa o to, ako to príde domov. Ako nás zmenilo nakupovanie online a donáška až do domu, pýta sa Guardian. Vďaka rýchlemu 

Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články