Študenti si u profíkov spravili meno. Marketing sa učia od najlepších

O tom, že slovenské školstvo má problém reagovať na aktuálne potreby pracovného trhu, sa medzi odbornou verejnosťou diskutuje už roky. Výučba je väčšinou príliš vzdialená tomu, čo jednotlivé zamestnania vyžadujú. Sťažujú sa na to tak školy, ako aj jednotlivé firmy, ktoré potrebujú získať schopných absolventov. Veľká časť našich vysokých škôl má problém vychovať dobre pripraveného absolventa.

Na bratislavskej Fakulte managementu Univerzity Komenského to však funguje. Okrem štandardného vzdelávania je aktívna študentská organizácia Digital Marketing Club (DMC). Tá má za úlohu vzdelávať študentov a pripravovať ich na prax v oblasti online marketingu a podnikania. Myšlienka vznikla nečakane.

Pred ôsmimi rokmi prišli študenti za pedagógom Jaroslavom Vojtechovským s podivuhodnou otázkou. Vraj či by im nepodpísal papier o odbornej praxi, ktorý by im v budúcnosti pomohol získať lepšie pracovné miesto. Popri škole si totiž privyrábali rôznymi brigádam, najčastejšie pracovali v administratíve.Hoci zarobili, ani jedna takáto skúsenosť by im na pohovore v digitálnom sektore nepomohla. „Vtedy mi v hlave vznikla myšlienka: Prečo študentom nepomáhať aktívnejšie, aby mali popri škole viac možností pracovať na reálnych projektoch, a tak získať skúsenosti a referencie? Keďže som učil predmety ako ecommerce alebo online marketing, vedel som, že je to potrebné,“ spomína J. Vojtechovský. Takto vzniklo DMC.

Cieľom klubu bolo vytvoriť platformu, kde by

Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články