Ako mať doma pod kontrolou čistotu vzduchu po celý rok

Prečo jednoducho nestačí nechať zavreté okná, je jasné. Čerstvý, i keď nie vždy čistý vzduch potrebujeme. Navyše, ako uvádza aj RNDr. Jan Hovorka, PhD., vedúci laboratória pre štúdium kvality ovzdušia na Prírodovedeckej fakulte Karlovej univerzity, „... vzduch z vonkajšieho prostredia vždy prenikne dovnútra či už cez okná, dvere alebo netesnosti v stavebnej konštrukcii. Priemerne do vnútorného prostredia zvonku prenikne cca 70 % častíc.“ Možnosť, ako mať aspoň v domácnosti kvalitu vzduchu pod kontrolou, ponúkajú domáce čističky vzduchu.

Značku Philips netreba špeciálne predstavovať. Na čo sa však oplatí zamerať, je jej Kombinovaná čistička a zvlhčovač 2 v 1. Praktickú pomôcku pre zdravie celej rodiny z nej robí najmodernejšia technológia čistenia VitaShield IPS, ktorá odstraňuje až 99,97 % ultrajemných častíc s veľkosťou iba 0,003 mikrónu (800-krát menších ako častice PM2,5). Vaše domáce ovzdušie tiež účinne zbaví vírusov, baktérií, peľov, prachu a chlpov. Pomocou zvýšeného výkonu čistenia vzduchu (CADR) až 310 m3/h dokáže vzduch v miestnosti s rozlohou 20 m2 vyčistiť za menej ako 10 minút*.Zimné obdobie nášmu zdraviu často neprospieva. Jedným z dôvodov je aj kvalita ovzdušia, ktorá sa s príchodom vykurovacej sezóny dokázateľne zhoršuje. Kombinovaná čistička a zvlhčovač 2 v 1 pracuje okrem technológie VitaShield aj s ďalšími inteligentnými funkciami, ktoré skvalitnia život vašej rodiny. Napríklad profesionálny snímač s technológiou AeraSense presne identifikuje a rýchlo reaguje aj na tú najmenšiu zmenu úrovne častíc PM2,5 vo vzduchu v reálnom čase.

Praktickým benefitom čističky je možnosť využiť až 3 automatické režimy čistenia –  Všeobecný režim, extra senzitívny režim Alergény či režim Spánok. Počas nočného módu zariadenie beží so stlmeným osvetlením displeja a s najnižšou rýchlosťou ventilátora.Kvalita vzduchu sa nemeria len čistotou. Preto model AC3829/10 2 v 1 v domácnosti zabezpečuje zároveň dostatočnú úroveň vlhkosti vzduchu. Obe hlavné funkcie ovládnete jednoducho pomocou svojho smartfónu v aplikácii Clean Home+. Tá umožňuje zapnúť či vypnúť čističku odkiaľkoľvek, dokáže porovnať kvalitu vzduchu v interiéri a exteriéri a navyše za vás priebežne kontroluje stav práve používaného filtra. Na presúvanie z izby do izby však už telefón nestačí. Uľahčia to preto aspoň štyri zabudované kolieska.

Viac na www.philips.sk/dychajtezdravo

* Vypočítané vydelením CADR 310 m3/h veľkosťou miestnosti 48 m (za predpokladu podlahovej plochy miestnosti 20 m2 a výšky 2,4 m) – model AC3829/10Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články