Trump pohrozil zničením tureckej ekonomiky

„ Ako som už predtým rozhodne vyhlásil, len aby som to zopakoval, ak Turecko vykoná niečo, čo ja vo svojej nesmiernej a bezkonkurenčnej múdrosti budem pokladať za nepatričné, úplne zničím a vyhladím tureckú ekonomiku. Musia spolu s Európou a ostatnými strážiť zajatých bojovníkov IS a ich rodiny. USA urobili oveľa viac, ako kto mohol očakávať, vrátane obsadenia 100 percent kalifátu IS. Teraz je rad na iných v tejto oblasti, niektorých veľmi bohatých, aby chránili vlastné územie. USA SÚ VEĽKÉ!" napísal na Twitteri americký prezident.

Americké jednotky začali v pondelok s odsunom zo svojich pozícií v severnej Sýrii po tom, čo Biely dom vyhlásil, že uvoľní severozápad Sýrie pre plánovanú tureckú ofenzívu, ktorú však americké ministerstvo obrany (Pentagón) podľa svojho pondelňajšieho vyhlásenia neschvaľuje a varuje Turecko pred „ destabilizačnými následkami" jeho postupu v Sýrii.

NeprehliadnitePutin sa vysmieva Trumpovi. Ruský vplyv na Blízky východ narastá Washington začína pociťovať stratu vplyvu nad Blízkym východom Trump údajne navrhol strieľať migrantom do nôh s cieľom „spomaliť ich" Americký prezident mal tento návrh predniesť na stretnutiach v Oválnej pracovni v...

Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články