Land Rover ponúkne nové diely pre Defender

Nové doplnky budú vhodné pre Defendery vyrobené v období medzi rokmi 1994 a 2016, kedy sa skončila výroba. Budú kompatibilné so všetkými verziami, nesúcimi číselné označenie 90 a 110. Práve tieto čísla vyjadrujú veľkosť rázvoru osí kolies.

Najdôležitejšou novinkou pre modely, ale až od roku 2012 je možnosť zvýšenia výkonu fabrickým balíkom. Z 2,2-litrového motora sa vďaka nemu podarí dostať až 118 kW (160 k) a krútiaci moment 463 Nm. To sa prejaví na zvýšení maximálnej rýchlosti na 170 kilometrov za hodinu.Ku zlepšenému motoru sa pridáva aj zlepšený brzdový systém, ktorý nezaprie príbuznosť so systémom použitým na finálnej sérii Defenderu Works V8. Z rovnakého modelu prichádza inšpirácia aj pre podvozkové komponenty.

Balík sa predáva pod označením Defender Classic Works Upgrade. Celý stojí necelých 20-tisíc eur a nezahŕňa auto samotné. Za ďalších 2 300 eur je set piatich kolies s osemnásťpalcovými diskami Sawtooth.

Každý z takto upravených modelov získa štítky hovoriace o implementácii balíka. Naviac každý zo zákazníkov získa monžosť prejsť si výrobnú halu v Británii, alebo v nemeckom Essene. Nová generácia sa bude vyrábať v slovenskej fabrike automobilky v Nitre.Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články