Mazda 2 sa zmenila, bude globálnym modelom

Na dizajne nebolo nutné robiť výrazné zmeny, Mazda ostala len pri drobných vylepšeniach. Niektoré prvky však prešli z najnovšej generácie modelu Mazda 3. Dôležitejšou zmenou ako vonkajšie vylepšenia je zlepšenie interiéru.

Pozitívom v ponuke modelu je nesporne implementácia adaptívnych LED svetiel. Okrem nich sa budúci majitelia môžu tešiť na voľbu 360-stupňového kamerového systému, či čítania značiek pri ceste. Výbava niektorých verzií bude obsahovať aj udržiavanie v jazdnom pruhu.

Mazda zapracovala na podvozku, odteraz má byť komfortnejší a tiež tichší vďaka novým zvukovým izoláciám. Pomocou pri navigovaní môže byť aj použitie informačno-zábavného systému podporujúceho Apple CarPlay a Android Auto.Európska verzia Mazdy 2 bude mať iba jednu pohonnú jednotku. Bude ňou 1,5-litrový radový štvorvalec, ktorý ponúkne buď 55 kW (75 k), alebo 66 kW (90 k). Na výber bude buď šesťstupňový manuál, alebo za príplatok šesťstupňový automat. Automat bude možné kombinovať len s výkonnejšou alternatívou.

V domácom Japonsku bude ponuka motorov obsahovať aj väčší, 1,8-litrový agregát na naftu a tiež bude mať v ponuke pohon všetkých kolies. Európa sa k vylepšenej Mazde 2 dostane začiatkom roka 2020.Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články