Mercedes doplnil do inovovanej triedy GLC aj výkonnejší model

Do ponuky pribudne verzia AMG GLC43, ktorá je síce výkonnejšia, ale zároveň je medzistupienkom ku GLC63. Tak ako ostatné slabšie verzie má inú prednú časť. Hranatejší tvar LEDkových adaptívnych reflektorov reflektuje dizajnový štýl použitý na novej generácii modelu GLE.

Predná časť si vyžiadala aj novú masku chladiča. Pre GLE43 je to verzia Panamericana s vertikálnym rebrovaním. Niekoľko zmien sa prejavilo aj v zadnej časti. Okrem drobných retuší nárazníka je nové aj rozmiestnenie prvkov v svetlách.

Interiér je na prvý pohľad rovnaký, ale má nový volant a najmä nový informačno-zábavný systém. Mercedes aj do GLC implementoval MBUX s veľkým 10,25-palcovým displejom. Ovládať sa dá priamo dotykom, alebo dotykom na touchpade medzi sedadlami. Okrem nich je stále dostupná dotyková plocha na volante a možnosť riešiť všetko hlasom.Motor ostal takmer rovnaký, stále je to šesťvalcový trojliter spaľujúci benzín. Má dve turbá. Automobilka mu nechala aj deväťstupňovú automatickú prevodovku a pohon všetkých kolies 4Matic. Avšak niečo sa zmenilo.

Výkon motora sa dostal na 287 kW (390 k). To je o 17 kW (23 k) viac ako mala táto verzia pred faceliftom. Pohon všetkých kolies je nastavený na prioritu zadnej nápravy, kam ide viac výkonu ako na prednú.

V ponuke sa GLC43 objaví už tento rok.Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články