Audi pridáva novú karosériu pre model Q3

Oproti klasickému modelu Audi Q3 má Sportback rýchlejšie padajúcu zadnú časť strechy. Približuje sa k tomu, čo sa označuje SUV kupé. Akurát k celku mu chýbajú bezrámové dvere. Sportback vyzerá omnoho športovejšie ako bežné Audi Q3.

Klesajúca strecha nie je jedinou zmenou, lebo retuše nastali aj v oblasti lemov blatníkov. Aj keď to nevyzerá, tak Q3 Sportback je o 16 milimetrov dlhšie ako Q3. Vizuálne však viac vidno zmenu výšky. Novinka je o 29 milimetrov nižšia ako štandardná karoséria.

Interiér je však navlas rovnaký ako v Q3, zmenou je len zmenšenie priestoru vzadu nad hlavami. Audi pre tento model nechalo klasické ovládanie klimatizácie a niektorých funkcií, neintegrovalo ich do druhého displeja ako vo väčších modeloch. Samozrejmosťou je ponuka displeja pred vodičom s názvom Virtual Cockpit.Audi ponúkne priamo aj celkom ostrú verziu s benzínovým dvojlitrom. Má výkon 169 kW (230 k). Najvýkonnejší naftový motor má 140 kW (190 k). Automobilka ponúkne aj alternatívu s 110 kW (150 k). Neskôr sa do ponuky dostane aj verzia s 1,5-litrovým motorom a 48V mild-hybrid systémom. Každý z týchto agregátov bude mať pohon všetkých kolies Quattro.

Neskôr sa 1,5-litrový agregát a základné verzie dvojlitrovej nafty dočkajú pohonu výhradne prednej nápravy. Základné verzie budú mať v ponuke aj manuálnu prevodovku. V predaji bude v novembri tohto roka.Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články