Venujte príprave na letnú dovolenku dostatok času

Letná dovolenka je predovšetkým o oddychu, preto je dobré pripraviť si na ňu tak, aby vám nič nechýbalo a aby sa vám vyhýbali rôzne zdravotné komplikácie.

Kôpkujte si oblečenie

Pri balení býva najväčší problém vziať si len to najpotrebnejšie a vyhnúť sa baleniu vecí, ktoré na dovolenke nevyužijeme. Ak cestujete lietadlom, nezabúdajte, že musíte spĺňať váhové limity a musíte počítať aj s tým, že si z dovolenkovej destinácie donesiete nejaké suveníry a preto potrebujete mať v kufri miesto. Odporúča sa kôpkovať si oblečenie predtým, ako ho budete dávať do kufra. Dôležité je vytvárať kombinácie oblečenia, ktoré môžete na dovolenke navzájom obmieňať. Takto aj z pár kúskov vytvoríte rôzne outfity. Ak si beriete aj dlhé nohavice, nezabudnite si pribaliť aj kvalitné opasky.

Tri páry obuvi na osobu

Čo sa týka obuvi, odporúčame predovšetkým dva páry obuvi na osobu + jedny, v ktorých budete cestovať. Dámam odporúčame cestovať v pohodlných dámskych teniskách. Všetkým členom rodiny sa odporúča cestovať v pohodlných teniskách. Do kufra ostáva zabaliť len sandále (detské, dámske) a pánom stačia len plážové šľapky.

Pokrývka hlavy a slnečné okuliare

Ak už máte nachystané oblečenie a obuv, nachystajte si aj pokrývku hlavy a slnečné okuliare. Deťom odporúčame brávať látkové šatky, resp. látkové klobúčiky. Slnko je pri mori silné a ak nechcete riskovať úpaly, pokrývky hlavy sú dôležité. Pánom odporúčame klasické šiltovky a dámam slamené klobúky. Predovšetkým dámy budú mať problém s balením klobúkov. Ak vám to však nevadí, môžete si klobúky vziať aj do lietadla. Takto predídete znehodnoteniu módnej pokrývky hlavy. Okrem pokrývky hlavy si nezabúdajte ani kvalitné slnečné okuliare s kvalitným UV filtrom, ktorý bude chrániť vaše oči. Ak by ste si nechránili tvár, vaša pokožka by rýchlejšie starla a objavili by sa aj vrásky.

Vyhýbanie sa slnku v čase medzi 11:00 a 15:00

V čase medzi 11:00 a 15:00 je slnečné žiarenie najintenzívnejšie, preto myslite na to už pri plánovaní dovolenky a ak máte malé deti, pripravte deťom v tomto čase zaujímavý program mimo pláže, bazénov. Odporúčame vziať nejaké knižky, omaľovánky a spoločenské hry, s ktorými si skrátia chvíle v hotelovej izbe. V tomto časovom rozmedzí vám odporúčame pohybovať sa predovšetkým na miestach, ktoré sú chránené pred priamym slnkom, ideálne v hotelovej izbe, poprípade na balkóne pod markízou.

„Základ“ a ľahká strava

Pred dovolenkou vám odporúčame urobiť si „základ“. Ísť úplne biely na dovolenku je veľké riziko a tým, ktorí majú problém so slnkom, odporúčame užívať betakarotén v dostatočnom predstihu. Dôležitá je aj ľahká strava pár dní pred cestou, aby ste sa vyhli tráviacim ťažkostiam. Ak uvažujete o detoxikácii, odporúčame vám kúpiť si zdraviu prospešnú Chlorellu. Slúži ako ideálna detoxikácia a má množstvo pozitívnych účinkov pre zdravie.

Nejedzte mastné a vyprážané jedlá a vyhýbajte sa príliš ľadovým nápojom, aby ste na dovolenke nemali problém so zapáleným hrdlom. Nezabúdajte, že ľadové nápoje organizmus ešte viac prehrievajú. Ak budete piť príliš ľadové nápoje, riskujete úpal a silné migrény.

Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články