Druhá generácia Renaultu Captur má zopakovať úspech tej prvej

Príbuznosť s novým Cliom a nadväznosť na jeho prestavenie vôbec nie je náhodná. Captur totiž používa rovnaké základy. Nový Captur je väčší ako predchodca. Na dĺžku meria o 11 centimetrov viac a dva centimetre pribudli na rázvore.

Renault ponúkne pre novú generáciu Capturu až 11 odtieňov laku, 4 kontrastné strechy a 3 individualizačné sady. Dovedna to má byť až 90 rôznych kombinácií. Všetko bude dostupné už na začiatku predaja.

Captur prevzal od ostatných modelov v portfóliu automobilky aj tvar predných svetiel s predĺženou časťou zasahujúcou až do nárazníka. Vytvára podpis denného svietenia v tvare písmena C. Rovnaký základný tvar budú mať aj zadné svetlá určené na trvalé svietenie.Interiér neprekvapí tých, čo už videli vnútro Clia. Prístrojová doska je veľmi podobná a prináša tiež vertikálny displej, podľa výbavy, na ktorom beží systém Easy Link. Je to jeho tretia implementácia naprieč modelmi Renaultu. Najskôr ho malo inovované Twingo, potom Clio a teraz s ním prichádza aj najmenší crossover.

Výhodou plynúcou z vyššej stavby karosérie a nárastu dĺžky je veľký batožinový priestor. Má objem až 536 litrov a ďalších 27 litrov je v rôznych častiach interiéru ako odkladacie priestory.

Nový Captur bude používať aj nové pohonné jednotky. Trojvalec s objemom 0,9 litra nahradí väčší litrový a štyri valce ponúkne 1,3-litrový turbomotor. V ponuke sa objavia aj naftové agregáty. Všetky výkonové verzie budú mať rovnaký objem 1,5 litra. V roku 2020 Renault predstaví aj plug-in hybrid s dojazdom na nabitie až 45 kilometrov.Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články