Audi Q7 má omladený vzhľad, ale hlavne nový interiér

Audi Q7 po facelifte dostane novú a ešte výraznejšiu masku chladiča. Sigleframe sa posúva do nových veľkostí. Tiež prezentuje nový tvar s väčšími vytiahnutými zvislými rebrami. Predné svetlá môžu mať maticové LED svetlá, ale nie bežné, HD. Zozadu sa auto zmenilo naozaj len minimálne.

Jediné, čo sa v zadnej časti zmenilo je rozloženie prvkov vo svetlách. Exteriérové zmeny nie sú nijako dramatické. Omnoho väčšia transformácia sa udiala v interiéri. Ten kráča v šľapajách imidžovejšie zameraného modelu Q8.

Použitie displejov je naozaj výrazné. Dotykové displeje nahradili takmer všetky fyzické tlačidlá, tradičných ostalo naozaj len pár. Tabletový displej v strede je preč, oba pod sebou sú zakomponované do stredovej konzoly a spodnou časťou je možné ovládať kúrenie a klimatizáciu.Audi oznámilo, že vďaka novému tvaru prístrojovej dosky pribudlo vnútri niekoľko milimetrov priestoru naviac. Informačno-zábavný systém MMI sa dokáže spojiť aj s Amazon Alexa a kombinovanie s telefónmi je už samozrejmosťou.

V Európe budú v ponuke dva naftové motory a jeden benzínový. Každý z nich bude obsahovať 48-voltový hybridný systém. Ten zabezpečí nižšiu spotrebu a hlavne nižšie emisie. Neskôr sa do ponuky pripojí plug-in hybrid a ani SQ7 z ponuky nevypadne.Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články