Ako si nastaviť Apple Pay: Potrebujete správny iPhone a kľúčová je vaša banka

Na využitie Apple Pay však treba splniť niekoľko podmienok. Po prvé, potrebujete podporované zariadenie, na ktorom je nainštalovaná najnovšia verzia operačného systému. Treba mať tiež prihlásené konto Apple ID do jabĺčkovej cloudovej služby iCloud. A napokon, čo môže byť aspoň spočiatku problém, Apple Pay musí podporovať aj vaša banka.

Vo fyzickom svete zrejme najčastejšie budete chcieť používať Apple Pay v smartfóne. Platobnú službu podporujú všetky iPhony s biometrickou autentifikačnou funkciou Touch ID a jej novšou náhradou Face ID. Výnimkou je model 5S.

Apple Pay bude teda fungovať na iPhonoch SE, 6, 6 Plus, 6S, 6S Plus, 7, 7 Plus, 8 a 8 Plus, ktoré majú identifikáciu pomocou odtlačku prstov, ako aj na iPhonoch X, XR, XS a XS Max, ktorú sú zasa vybavené tvárovou identifikáciou.

V prípade smarthodiniek, čo môže byť napríklad v klasickom kamennom obchode takisto alternatíva, je to jednoduchšie. Jabĺčková platobná služba beží na všetkých generáciách Apple Watch.

V zariadení si Apple Pay aktivujete prostredníctvom aplikácie Wallet, v ktorej ste doteraz zvyčajne mali len letenky či lístky na hudobné koncerty (ak vôbec niečo). Appku nie je potrebné aktualizovať, na jej hlavnej stránke však pribudne tlačidlo + (plus).Po stlačení naskenujete kreditnú kartu – obdobne, ako ste na to možno zvyknutí pri online nákupoch – a vaša banka, respektíve jej vydavateľ ju následne 

Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články