Už ani majitelia iPhonov nemusia chodiť ku kase. ZSSK uviedla appku pre iOS

Online kanálmi, teda cez webový e-shop a mobilnú aplikáciu, predáva ZSSK v súčasnosti jednu tretinu všetkých vlakových lístkov. Oproti máju minulého roka sa tento podiel zdvojnásobil. Dá sa očakávať, že uvedenie appky pre iPhony a iPady ho ešte zvýši.

Appka pre platformu iOS obsahuje rovnaké funkcie ako aplikácia pre konkurenčný Android, vrátane vyhľadávania spojenia a nákupu lístka. Androidovú verziu spustil ZSSK vlani v novembri. Podľa jej vyjadrenia si ju dosiaľ stiahlo 40-tisíc používateľov, ktorí si mesačne kúpia 70-tisíc lístkov.Dopravca sľubuje, že funkcií v oboch aplikáciách bude ďalej pribúdať. Riaditeľ sekcie digitalizácie a rozvoja systémov Milan Hric spomína „dennú tlač, ďalšie typy cestovných lístkov, notifikácie, informačný servis i doplnkové a lifestyle služby“.

Aj bez prihlásenia možno pomocou appky vyhľadávať spojenie - v štýle, ako to ponúkajú aj nezávislé webové služby. Jednou z nich je Vlaky.sk, ktorá však vie kombinovať vlakové a autobusové spojenia. Rovnako bez prihlásenia sú k dispozícii aj informácie o meškaní vlakov.

Na nákup lístka, zatiaľ pre vnútroštátne vlaky a vybrané spojenia do Česka, je už potrebné 

Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články